5 něžných romantických vůní

Nemusíte být pořád silná a nezávislá žena, která se porve s každou překážkou v životě. Když máte pocit, že by se vám po boku hodil princ na koni, sáhněte po vůni, která vás před nebezpečím ochrání hebkým obláčkem. Může být měkká jako prachové peří, růžová jak holčičí peřinky a luxusní jako krajkové šaty. Představte si, jak vystupujete z vlaku a vrháte se mu do náruče nebo jak se společně vyhříváte u krbu v zasněžené chatě. Dojemné klišé scény jsou tentokrát povoleny, jen pokud jde o parfém, laťka je samozřejmě pořád vysoko.

Peříčka, čerstvé růže a vůně lehká jak mořská pěna. Tak si představuju romantický parfém.

Jo Malone Red Roses

Tahle vůně je přímočará a jasná jako kytice růží, kterou ráno objevíte ve váze. Máte-li rády růže, tady jsou. Čerstvé, jednoduché. Žádné překvapení na konci a žádné složitosti. Tahle vůně se vám bude líbit i v případě, že nemáte rády parfémy. 

Chanel No.5 Eau Premiere

Eau Premiere mi připomíná růžovou labutěnku nebo prachové peří. Těžké aldehydy v originální Chanel No.5 tady nahrazují lehounké mýdlové bubliny a citronky. Díky kombinaci ylang-ylang a růže je vůně úžasně ženská. A vanilka a santal v základu jí dávají měkkost hedvábného povlečení. Voní luxusně, princeznovsky a snově. Podívejte se na reklamu s Nicole Kidman a všimněte si jejích prvních šatů (ano, několikrát se během dvou minut převlékne). Ta růžová peříčková měkkost parfém docela přesně vystihuje. 

Jul et Mad Stilletos on Lex

Název sice zmiňuje vysoké podpatky a evokuje něco hodně sexy, ale pro mě je Stilletos on Lex fantazijní vůně kosmetické taštičky. Hrušky a citrusy přidávají moderní ovocný tón a pižmový základ má enormní výdrž. Je to ultra ženská, hebká, květinovo-pudrová vůně, ve které budete za dámu, i když jste zrovna dneska nenašly ponožky bez díry. 

Parfums de Nicolai Poudre de Musc Intense

Růžové plátky a nejjemnější mýdlo dohromady tvoří elegantní vůni v nostalgickém stylu typickém pro Nicolai. Pudr v Poudre de Musc není tak lehoučký, ale spíš kompaktní, hutnější. Doplňují ho ovocné tóny malin a mandarinek a hřejivý ambrovo-santalový základ. Je to docela sladká, intenzivní a dlouhotrvající vůně ideální na zimní oslavy a procházky sněhovou krajinou. 

Narciso Rodriguez Fleur Musc for Her

Tahle vůně mě zaujala nejdřív kvůli flakonu, který je natřený fuchsiovou barvou nějak záhadně zevnitř. Jak vůně vypadá, tak voní. Hlavní tóny tvoří růžový pepř, růže a pivoňky na čistém, pižmovém základu. Je to barevnější, růžovější a ovocnější verze původní Narciso Rodriguez For Her. Pro můj nos je zábavnější, víc rozpustilá a líbí se mi víc. Je tak růžová, že by se vám na zamračené obloze mohly zjevit červánky v pravé poledne.   

Jestli máte dnes pocit, že byste se potřebovaly schovat v něžném obláčku, připomeňte si vůně spojené s romantickými okamžiky ve vašem životě. A užijte si snění!

Něžné romantické vůně