5 vůní k vychutnání letošní zimy

Dokud letos nenapadl sníh, nemohla jsem se na zimu dost dobře naladit. Ale přišel právě včas. Dokonce ho bylo dost na pár dní bobování a sněhulákování. Abych pravdu řekla, já jsem tímto uspokojená a může začít jaro. …Ale ne, ještě zbývá prozkoumat řadu vůní, kterým teploty pod nulou velice sluší. Přečtěte si moje tipy na nejlepší vůně na zimu.

Sníh a zimní jablíčka připomínají zimní vůně.

Ormonde Jayne Montobaco

Jeden z parfémových trendů posledních let je maximální průhlednost. Nové aroma materiály posouvají laťku dál a dál až do míst, kde si uvědomujete přítomnost vůně, ale  její podoba je nezachytitelná. Montobaco z roku 2012 je jednou z prvních vůní trendu kardamon-kosatec-semiš, která dává tradičně těžkým a temným složkám nadzemskou lehkost. Žádná zatuchlá arabská kuřárna, ale mihotavý obraz kožené sedačky za naleštěnými francouzskými okny, z níž pozorujete sněžení v udržované zahradě. 

Hiram Green Shangi La

Dokonalá, zářivě zlatá vůně. Kdybych se někdy chystala ve třpytivých šatech na luxusní novoroční večírek, sáhla bych určitě po chypre vůni. Kombinace citrusů, květin, větvičníku a pačuli působí elegantně, noblesně a je to úžasné osvěžení v davu cukrovatých parfémů. Chypre ladí se světly zářícími do tmy, bublinami v šampaňském a flitry na šatech. A Shangri La od Hirama Greena, znovu uvedená na trh na žádost fanoušků, je dech beroucí chypre s bohatými nuancemi květů, dřeva a koření. 

Hermessence Poivre Samarcande

Skvělá vůně na procházku zasněženým lesem. Poivre Samarcande je elegantní vůní jehličí a čerstvě nařezaného dřeva. Pepřový tón je decentní, svěží a rozpaluje tuto dřevitou kompozici zápalnými jiskřičkami. Hořet to celé ale nikdy nezačne. Čerstvá zeleň vůni zjemňuje a osvěžuje. Poivre Samarcande je svým jehličnatým tónem podobná novější Agar Ebene ze stejné řady. Alespoň na mně působí ale víc svěže a přiklání se víc na tradiční pánskou stranu. 

Parfums de Nicolai Sacrebleu Intense

Tento opulentní, květinový a kořeněný parfém má v sobě všechno, co můžete od pořádného parfému chtít. Šťavnatý ovocný start, krémové květiny tak hebké, že skoro cítíte, jak vám hladí pokožku, a hluboký ambrový základ, do kterého se s radostí propadnete. Navíc je tam fascinující voskový tón, který připomíná svíčky. Sacrebleu Intense si představuju jako dámu v taftových šatech, která přijde domů, vyzuje stříbrné střevíčky a v ponožkách se soby se stulí do křesla u krbu.    

Parfum d’Empire Aziyadé

Pomeranče, švestky, skořice a vanilka. Mňam. Byla by to předvídatelá vánoční gurmánka, ale domácký pocit vyvažuje luxusní exotické koření, kadidlo a tabák. Výsledek nevoní jako ladovské Vánoce, ale spíš jako první setkání Evropanů s exotickými poklady ze zámoří, jako palác zdobený barevnými ornamenty, stoly plné neznámého ovoce a omamný kouř z ladně tvarovaných dýmek. 

Užijte si klidné Vánoce s lidmi, které máte rádi. 

A chcete-li ještě víc tipů na zimní vůně, čtěte dál: 5 vůní na zimní procházku.