5 zářivých vůní na oslavu nového roku

Co nejkrásnějšího jste zažili v posledním roce? Někdo je rád, že už je konec, někdo doufá, že ten další bude stejně dobrý. Ať už to máte jakkoliv, pojďte oslavit konec starého a začátek nového zářivou vůní, ve které se budete cítit jako zasypaní zlatými třpytkami. Následující seznam je sbírkou pěti opulentních parfémů, které souzní s chutí šampaňského a pokud věříte na kouzla, mají moc přivolat štěstí.

Ohňostroj

Bois 1920 Sushi Imperiale

Jak už to u značky Bois 1920 bývá, tenhle bohatý kořeněný koktejl nemá se suši nic společného. Je to úžasně osvěžující zimní vůně plná citrusové kůry, skořice a hřejivých dřev. Představte si nedělní ráno v zasněžené chatě, vstanete do vymrzlé místnosti, natáhnete vlněné ponožky a rozděláte v krbu. Pak pijete čaj a medíte si, jak vás teplo postupně rozehřívá. Sushi Imperiale je silná vůně s dlouhou prostorovou stopou a svojí dřevitostí krásně ladí s barikovým vínem.

Acqua di Parma Profumo

Ultra elegantní klasická kompozice, která nevoní ani trochu staromódně, je ódou na ovocné chypre poválečné doby. Tahle šťavnatá, mechově dřevitá vůně má svůj styl a sebevědomý výraz, ale zároveň nijak nepohoršuje. Prostě něco jako kostýmek Grace Kelly. Když si oblečete Profumo, nemusíte už nosit žádné šperky. I kdybyste měli na sobě tepláky, přes zlatý závoj parfému budete vypadat, jako královna plesu.

Kerosene Black Vines

Moje první reakce na nekompromisní dílo od parfémového nadšence Johna Pegga byla „višňový sad v čokoládě!“ Je tady čerstvá zeleň listů, hořkost kůry a ovocná sladkost tmavých plodů. Black Vines je hutná a temná, lékořicová vůně a hořko-sladký gurmánský zážitek pro fajnšmekry, kteří chtějí poznat hranice svých chutí.

Estée Lauder Private Collection

Údajně soukromý parfém Estée Lauder se stal osobní vůní mnoha žen v 70. a 80. letech. Není divu, je to krásný parfém, který umí vytvořit noblesní atmosféru kdekoliv a kdykoliv. Jeho klasická kompozice nešetří aldehydy, indolickými chryzantémami a větvičníkem. Začátek je skutečná pecka, ale na pokožce se rozehřeje do bohaté palety, od níž nebudete moct odtrhnout nos. Vzhledem k tomu, že Private Collection není sladká, působí stejně krásně na mužích jako na ženách.

Guerlain Shalimar

Co by to bylo za slavnostní seznam, kdyby v něm chyběl Shalimar. Dokonalá, nadčasová vůně vanilky a citrusů připomíná třpytivý odraz světel na noční hladině. Je tajemná a svůdná jako filmová scéna, kde se dáma na večírku jde ochladit na terasu a zjistí, že venku není sama. Shalimar je parfém, ve kterém cítím něco jako očekávání. Každá jeho fáze rozehrává náznak fáze následující, takže se pořád na něco těšíte. Co víc si do nového roku přát.

Další zimní vůně najde tady: 5 vůní ke stromečku