Neparfémovaná tělová kosmetika

Ráda si užívám vůně plnými doušky a ve všech možných podobách. Kromě parfémů pro osobní potřebu si dopřávám aroma lampu, luxusní mýdla i voňavé koupele. Právě proto je občas třeba dát si přestávku. Z přesycení vůněmi, třeba po čichacím maratonu v parfumeriích, se cítím, jako kdybych měla kocovinu. S bolavou hlavou si slibuju, že už to víckrát neudělám.

Neparfémovaná tělová mléka
Zdroj: Očicháno

Nejvíc se mi osvědčilo dát nosu pauzu každý večer. I když vím o mnoha lidech, kteří se s potěšením voní na spaní, pro mě je postel místo, kam se mnou parfémy nechodí. Pro večerní rituály si proto vybírám neparfémovanou kosmetiku. Má to dvě výhody: jedna je, že mě nic neruší ve spánku, a druhá, že se tak vyhýbám levným a nepovedeným parfemacím. Šetřím si čich na lepší materiál.

Nejdůležitější je pro mě neparfémované tělové mléko. Mléka obvykle bývají silně voňavá, asi aby nahradila pocit z parfému těm z nás, kteří vůně nenosí. Mě ovšem parfemace večer ruší spaní. Ve dne se zase překrývá s tím, čím se chci zrovna navonět. Pokud máte, jako já, suchou pokožku, neparfémované mléko navíc umí prodloužit trvání slabších vůní.

Urtekram

Zatím nejlepší mléko bez vůně, které jsem našla, je přírodní Urtekram No Perfume Baby, sice zamýšleno pro miminka, ale mojí pokožce svědčí zrovna tak. Má výživnou, krémovou konzistenci, ale krásně se roztírá a dobře vstřebává. Je ideální pro hodně citlivou a suchou pokožku. Urtekram vyrábí i pro dospělé celou tělovou řadu bez parfému včetně deodorantu, takže váš parfém nemusí s žádnou jinou vůní bojovat. Neparfémované mléko z téhle řady je hydratační a o dost lehčí než to miminkovské. Používám ho hlavně v létě. Nevýhodou je, že v balení s pumpičkou na dně zůstane zbytek, který se mi nedaří dost dobře dostat ven.

Alverde

V DM drogerii můžete sehnat další neparfémovanou řadu a přírodní mléko Alverde Ultra Sensitive. Je to lehká emulze, spíše pro normální pokožku, dobře se roztírá a vstřebává. S pumpičkovým balením mám stejný problém jako u předchozího mléka, na dně mi zůstává zbytek, který pak pracně vytřepávám ven. Výhodou je, že Alverde je přírodní volba za dobrou cenu.

Neutrogena

Neutrogena hloubkově hydratační tělové mléko bez parfému je z těch vyzkoušených nejhutnější. Je to bohatý krém, který se hodí na opravdu suchou pokožku. V létě mám pocit, že se pod ním jako by potím, ale v zimě funguje perfektně. Dá se sehnat téměř kdekoliv a zvlášť velké 400ml balení uspokojí i ty nejžíznivější. Neutrogena vyrábí také koncentrovaný neparfémovaný krém na ruce, což je zvláštní, poloprůhledný krém-gel, kterého stačí opravdu malinko. Vstřebává se rychle, ale i tak zůstanou ruce pokryté slabou ochranou vrstvou, takže na listování knížkou to úplně není. Nemám dostatečné chemické znalosti, abych posoudila složení, ale co se týká účinnosti, oba produkty fungují tak, jak byste očekávali.

Neparfémované kosmetiky je k sehnání samozřejmě mnohem víc. Co vy, vyzkoušeli jste nějakou?