3 čisté bytové vůně, které přivolají sníh

Sníh jsme si tuhle zimu zatím moc neužili, ale možná si ho chcete dopřát alespoň v představách jako já. Mám ráda tři bytové spreje s čistou a pudrovou vůní, které mi připomínají vyprané prádlo, bílou barvu a tichou atmosféru padajícího sněhu.

Čisté bytové vůně
Levandule, pižmo a bylinky, tři bytové spreje s vůní čistoty.

Nicolaï Parfumeur Musc Blanc

Kdo má doma bytový sprej od Nicolaï a ještě si ho nenastříkal na sebe? Musc Blanc je intenzivní parfém s chladnou, mýdlovou vůní podobnou čistému prádlu, ale měkčí a krémovější díky růži a kosatci. V mém bytě působí až nepatřičně luxusně, mám vždycky potřebu alespoň uklidit poházené oblečení a špinavé nádobí.

Musc Blanc si užívám mimo jiné i na ložním prádle a ručnících. Zatím jsem nenašla prací prostředek, který by mi voněl, takže peru v neparfémovaném, a když prádlo skládám, zlehka ho postříkám. Vůně má výbornou výdrž, vznáší se v prostoru několik hodin.

The Laundress Home Spray Nº247

Značku čistících a pracích prostředků The Laundress jsem objevila v německém e-shopu Aus Liebe zum Duft (mají i anglickou verzi). A představila jsem si, že kdybych byla bohatá dáma a nelitovala planetu kvůli dovozu z USA, určitě bych prala kašmírové svetry v jejich gelu. Home Spray Nº247 jsem si objednala na ukázku a moc se mi líbí. Vůně má mít tóny bergamotu, tymiánu, eukalyptu, levandule a ylang-ylang, ale je to jednoduchá kompozice. Spíš než mýdlová čistota voní jako čerstvě usušené seno.

Složení kromě esenciálních olejů uvádí i jinou parfemaci, ale vůně působí opravdu nenuceně a přírodně. Používám ji, když uklidím, posadím se a chvíli se kochám vypulírovaným pokojem, než do něj vběhnou děti. Vyprchá zhruba za půl hodiny.

Tierra Verde Osvěžovač vzduchu Bio levandule

Tenhle sprej je takové krásné nic jako bublifuk nebo citrusový deodorant od Weledy. Potěší a zmizí. Výhodou je čisté složení: pouze alkohol, voda a levandulová silice. Jak byste čekali, vůně je stejná jako esenciální olej z levandule – dřevitá, bylinná a lehce pudrová. Jestli ji máte rádi, osvěžovač je rychlý a jednoduchý způsob, jak si ji dopřát třeba před usnutím.

Nevýhodu je slabounká výdrž. Zkoušela jsem osvěžovač nastříkat do prostoru obýváku a voněl jen pár minut. V malé koupelně to bylo o trochu lepší a na závěsech držela vůně nejlépe, ale zase nešla do prostoru.

A co vy, máte oblíbenou vůni do bytu, která evokuje čistotu nebo sníh?