Recenze: Aedes de Venustas Musc Encensé

Značka Aedes de Venustas si obdivuhodně drží svůj styl. Skoro mám pocit, že kdybych naslepo přičichla k testovacímu papírku, poznám, že je to vůně od Aedes. Kadidlo, kořeněné a dřevité tóny jsou poskládány do kompozic lehkých jak motýlí křídla. Vůně jsou sofistikované a zdobí nositele v měňavých saténových barvách.

Musc Encensé
Zdroj: Aedes de Venustas

Nejnovější vůně Musc Encensé je jemný, bylinný a pižmový parfém s lehkostí stoupající ranní mlhy. Je nenápadně noblesní, přesně tak, jak byste v duchu značky čekali. Otevírá se krásnou směsí zeleného tónu a oroseného jasmínu lemovaného temnějším akordem kůže a kadidla. V tu chvíli působí svěže a ultra luxusně.

Postupně se čerstvý zelený tón přelévá v sušší, bylinnou vůni šalvěje vyváženou akordem semiše, živočišného pižma a suchého dřeva. V jednu chvíli se obláčky kadidla prolínají s chladným tónem kamenného schodiště a párou lidského dechu. Jindy mi Musc Encensé připadá jako drahý butik s jezdeckým vybavením. Otevřete dveře a uvnitř je vzduch plný směsi naolejované kůže a čerstvých květin ve vázách. Sedla a postroje stále voní novotou, ale i tak cítíte živočišnou vůni zpocené koňské srsti, i když zatím jen jako tušený zážitek.

Musc Encensé si tuhle suše bylinnou, pižmovou podobu udržuje až do konce, kdy získává rysy pánské fougère. Díky harmonii čisté zeleně a animalické koženosti mi připomíná Etat Libre d’Orange Jasmin et Cigarette, kde svěží jasmín vyrovnává tabákový list s tóny kůže a kouře. Musc Encensé je ale mnohem lépe nositelná a vytříbenější.

Je to typ vůně, která se vpije do pokožky nositele a rozvine se pokaždé jinak. Někdo ji bude vnímat jako temnější, někdo vzdušnější. Já bych si přála, aby na mně voněla tak, jako na testovacím papírku. Na mojí pokožce se všechno kouzlo odehraje příliš rychle a po zbytek dne zbývá lineární směs kadidla, bylin a pižma. Musc Encensé vyzkoušejte, máte-li chuť na elegantní, tělovou vůni, která s vámi splyne a bude vás nenápadně zdobit. Je unisexová, dostatečně tlumená na den a zároveň zajímavá na večer. Ani teď v teple nepůsobí dusivě, ale navoněná šála bude teprve opravdová lahůdka.