Recenze: Chloé Love, Chloé

Nemůžu se tomu ubránit. Moje barevné představy o vůních jsou většinou určeny vizuální podobou reklamy a barvou flakonu. Proto mám ráda, když se mi do ruky dostane vzorek vůně, s níž nemám předem spojené žádné obrázky. V případě Love, Chloé si troufám říct, že béžové ladění reklamy a bronzová barva flakonu vystihují obraz vůně dokonale.

Dáma vystupující z luxusního auta
Zdroj: Stylecaster

Mnoho lidí ji popisuje spíš jako fialovou, ale pro mě je to vůně semiše velbloudí barvy. Složení Love, Chloé uvádí především bohatou kytici fialových květin. Zmiňuje kosatec, hyacint, šeřík, heliotrop a vistárii, kromě toho červený pepř, pomerančový květ, bílé pižmo a rýži.

Pro můj nos je úvod kombinací bledého pomerančového květu s bonbónkovou fialkou a lehkou jiskrou růžového pepře. V téhle fázi se občas objevuje trochu žvýkačkový tón. Postupně se vůně proměňuje do hladké mýdlové čistoty šeříku a bílého pižma. Mýdlovost se prolíná s pudrovým obláčkem kosatce a rýže a usazuje se do vůně pižma a mandlí. Od kosmetické vůně líčidel se vzdaluje díky svěžímu, zelenému tónu hyacintu. Love, Chloé rozhodně není sladká, ale i tak má dostatek hloubky a charakteru do chladnějšího počasí. Vyznívá lehce, ale vydrží dlouho a voní poměrně výrazně.

Od začátku do konce se celkový výraz vůně nijak moc nemění, nemusíte mít strach, že po spontánním nákupu vás za několik hodin překvapí úplně jiný parfém. Působí jako oblečení z drahých látek – jemné hedvábné prádlo, splývavá halenka a chumlací kabát. Hladkost vůně mi připomíná také prostý bílý porcelán. Je to decentní, sofistikovaný parfém, dospělý a moderní. Je dost elegantní k malým černým i dostatečně neformální k džínám a tričku. Proč si tedy Love, Chloé nekoupím? I přesto, že je mi příjemná a občas ji nosím ze vzorku,  cítím v ní chemický náznak, něco jako agresivní čistotu pracího prášku. Na mě se ale neohlížejte, Love má spoustu fanynek, které s ničím takovým problém nemají.

Řetízkový flakon Love, Chloé je na policích parfumerií zastíněn dlouhodobým bestsellerem Chloé Eau de Parfum. Akvarelová, bledá růže Chloe Eau de Parfum působí mladě a ležérně, takže není divu, že je tak oblíbená. Překvapuje mě ale, že Love je na tom o tolik hůř. Podle oficiálních stránek se dokonce zdá, že je výroba ukončena. Podle mě je to velká škoda, protože je to jedna z nejlepších vůní v běžné nabídce. Takže, máte-li na ni chuť, moc dlouho se nerozmýšlejte.