Recenze: Les Indemodables Musc des sables

Les Indémodables (v překladu Nadčasoví) je poměrně mladá francouzská značka niche vůní, která svou tvář prezentuje přesně tak, jak si to doba žádá: vysoký podíl přírodních surovin, lokální výroba, minimalistické obaly a ucelená řada parfémů, v nichž si každý najde, co potřebuje.

Flakon Les Indemodables Musc des sables
Musc des sables mě baví tím, že kombinuje čistou, mýdlovou vůni s hřejivým orientem. Zdroj obrázku tady.

Hezky se to čte, ale mě víc zajímá, co je v láhvi. Musc des sables byla první vůně Les Indémodables, která mi padla do ruky, a potěšila mě propracovanou hloubkou, trvanlivostí i elegantním vyzněním. 

Ze slova „musc“ (pižmo) v názvu se toho moc vyčíst nedá. Vůně může být čistá jako čerstvě vyprané prádlo nebo hutná a zatuchlá jako vzduch v kabinetu přírodopisu. Musc des sables mě baví tím, že obsahuje od každého trochu, oba akordy jsou přítomné od začátku do konce a krásně harmonické. 

V úvodu září svěží tón zelené mandarinky, který mi připomíná citronovou kůru v kombinaci se sladkou pomerančovou šťávou. Působí jako průhledný, zlatavý závoj položený přes ostatní složky. Pod ním prosvítá hutná, krémová vůně, která připomíná tuhý pudr, šaty z tmavého sametu a rozehřátou pokožku.

Teplou, živočišnou stránku pižma zvýrazňuje ambra a benzoe. V základu rozpoznávám i čokoládový tón. V kontrastu k tomuto orientálnímu akordu stojí kosatec ve spojení s pižmem, který evokuje mýdlovou čistotu a kosmetický pudr. Oba akordy jsou zapletené do sebe a funguje to skvěle dohromady. Parfém nedusí a působí měkce jako polštář obšitý krajkou a perlami.

Musc des sables je chumlací vůně, velmi elegantní a noblesní. Tím spojením kosatce, pižma a orientálního akordu mi připomíná Bvlgari BLV Notte, která se už dávno nevyrábí. Byla taky tak hebká a hluboká, čistá i živočišná. Musc des sables je unisexová vůně, typicky do chladnějšího počasí. Je spíš lineární, má výbornou výdrž a hezky sálá o prostoru. 

Parfémy Les Indémodables se dají všechny vyzkoušet v discovery setu. Za ten má ode mně tato značka bod navíc. Vzorky bohatě uspokojí moji zvědavost a nezruinují mě. Je to navíc skvělý způsob, jak přidat životu pestrost a nové zážitky.