Recenze: LM Parfums Vol d’Hirondelle

Zamilovali jste se někdy do parfému kvůli jeho názvu? Samo sebou, nejdůležitější je vůně, ale stejně jako krásné knihy, i parfémy jsou víc než jen obsah. V kategorii nejhezčí název u mě vedou LM Parfums Vol d’Hirondelle (Vlaštovčí let) a Nobile 1942 La Danza delle Libellule (Tanec vážky). Mám asi slabost pro poetické přírodní motivy.

ledový čaj s broskví

Naštěstí už jsem poučená a nenechám se názvem zmámit. Vůně Vol d’Hirondelle totiž s mým snovým obrazem vlaštovčího letu nemá moc společného. Chtěla bych, aby to byla dokonale vyvážená kompozice plná rychlých zvratů s tajemností dalekých cest. Vol d’Hirondelle je ale spíš kavárenská pohodička, příjemná, sladce citrusová vůně s čistým pižmovým a mléčným aspektem. Takový typ, co v létě zachytíte na ulici, když míjíte ženy s vyžehlenými vlasy a papírovými taškami z butiků.

Připomíná mi zelený čaj s broskvovým aroma. Chladivý tón je podobný řadě levnějších zeleno-čajových vůní, ale liší se v tom, že ho dohladka zakulacuje šťavnaté ovoce. Nesměle prosvítá mandarinka a pomerančová kůra zalité výrazně laktonickou, tedy mléčnou, broskví. Tento zeleno-ovocno-mléčný tón bude podle složení davana, ale čistý davanový olej zatím neznám, tak nevím.

Vůně se drží po celou dobu na stejné vlně. Jak vrchní tóny postupně odcházejí, zvýrazňuje se měkké, čisté pižmo ve stylu kočičího kožíšku. Nic překvapivého ale nečekejte. Stejně jako většina současných parfémů i Vol d’Hirondelle vsází na první dojem. Jak se říká, když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Pak už je cílem jen nezklamat majitelku, které se vůně na první přičichnutí líbila tak moc, že jí mávnutím platební karty přistála v papírové tašce.

Vol d’Hirondelle obsahuje kvalitní ingredience, nevoní chemicky a drží skvěle. Bude se vám líbit, pokud vám u citrusové vůně nevadí trocha sladkosti. Máte-li chuť na odpočinkovou letní vůni, dejte jí šanci. Podobně ležérní, letní styl mají Hermès Un Jardin en Méditerranée nebo Dolce & Gabbana Light Blue (tu už snad nikdo nenosí, takže v ní můžete ven).