Recenze: Jo Malone Mimosa & Cardamom

Jo Malone je mezi parfémy značka typu „tichá voda [někdy] břehy mele“. Jak píše kritik Luca Turin, jsou to parfémy pro lidi, kteří nemají rádi parfémy. Jejich vůně jsou jednoduché, lehké a dost zdvořilé i na návštěvu u tchyně.

Mimosa and Cardamom flakon v mimózových květech

Ovšem nevyplatí se kupovat naslepo. Často se totiž vydávají nečekaným směrem. Například můj nos se nedokáže vyrovnat s houbovitostí Dark Amber & Ginger Lily nebo laciným šamponem v English Pear & Freesia. S mým vztahem ke kardamomu mě ovšem Mimosa & Cardamom ohromně lákala. A potěšila mě tolik, že jsem zatoužila po celé lahvičce.

Kardamom jsem poprvé ochutnala v dávných dobách mého hippie období, v jihlavské čajovně. Jeho chuť pro mě tenkrát byla zjevením z jiného světa. Koření, typické pro blízkovýchodní kuchyni, voní po citrusech, zeleni a oblázcích. Můžete si ho vychutnat třeba v rýži, když ji osmažíte na másle s kardamomem a hřebíčkem a pak podusíte.

Mimosa & Cardamom se otevírá jemným tónem koření a čerstvě nařezanými květinami. Kardamom vůni osvěžuje a zvýrazňuje chladivý tón rosy. Mimóza tvoří hladké, krémové pozadí a kardamom se na něm blýská jako flitry na svetříku. Postupně se svěží tón ztrácí a vůně se usadí do sladkého základu vanilky a fazole tonky. V tu chvíli mám chuť sednout si do houpacího křesla a nechat kolem povlávat záclony.

Mimosa & Cardamom se nosí jako bezstarostný, prázdninový parfém. Připomíná mi vůni opalovacího krému a pokožky vyhřáté sluncem. Není komplikovaný, ale v každé fázi voní prostě slastně. Jako všechny vůně Jo Malone se drží blízko těla a okolí ji moc nezaznamená, což je pro mnohé milovníky parfémů překážka. Já si ale docela ráda voním krásně sama pro sebe.

Mohla by se vám líbít také hřejivě tropická Nicolai Juste un Rêve nebo mléčný kardamom v Olfactive Studio Lumière Blanche.