Recenze: Nicolai Cuir Cuba Intense

V minulosti jsem značku Nicolaï bezhlavě milovala. Poslední dobou už jsem opatrnější, ale zvědavost mě neopouští. Proto jsem v krabici vzorků k vyzkoušení tentokrát sáhla po Cuir Cuba Intense. Podle popisu se zdá jako chumlací vůně na zimu. A skvělá vůně na zimu to opravdu je, ale z úplně jiného důvodu. Je totiž zlatá, třpytivá a na svůj žánr až nepatřičně svěží, jako když vám slunce skrz okno ozáří vánoční stromeček.  

Nicolai Cuir Cuba Intense
Cuir Cuba Intense je zlatá a třpytivá vůně, která mi připomíná elegantní večírek a šaty s flitry.

Tabáková, kožená, dřevitá, krabička na doutníky – připravuju se na tu nekonečnou hloubku. Hned z počátku mě ale zaplavila vlna citronů a gerania, ještě ochlazená kombinací máty a anýzu. Svrchní tóny v takové intenzitě mě hodně překvapily. 

Chvíli jsem pak vůni nevěnovala pozornost, a když jsem se k ní vrátila, čekala jsem dramatickou změnu. Citrusy určitě odvanou a přijde ta kůže. Jenže to se nestalo. Jen zlehka se texturou začaly prodírat teplejší složky. Víc seno než tabák a víc levandule než pačuli. Spíš než změny jsem se dočkala prohloubení a ukotvení. Cuir Cuba Intense pro mě ale zůstává až do konce slunečnou, citrusovou vůní. 

Proč tedy říkám, že se hodí na zimu? Na rozdíl od typicky letních vůní je totiž poměrně hutná a opravdu intenzivní. Představuju si ji jako vůni na elegantní novoroční večírek k šatům s flitry, třpytivému make-upu a sklenici šumivého vína.   

Přesto, že se mi Cuir Cuba Intense docela líbí, není to vůně pro mě. Na své pokožce ji vnímám trochu kysele a tak nějak drsně, jako kdybych jedla kiwi i se slupkou (to dělá můj muž a mě z toho běhá mráz po zádech). Chtěla bych si trochu pohrát s vyvážením jako na starém stereu, přidat basy a ubrat výšky. 

Pokud máte chuť si uprostřed zimy přivolat trochu slunce, určitě Cuir Cuba Intense vyzkoušejte. Má podobnou povahu jako Patchouli Intense a Ambre Cashmere Intense, obě také od Nicolaï. Názvy všech tří vyzdvihují základ, ale kompozice dává přinejmenším stejný prostor svrchním, citrusovým tónům. 

Zkoušeli jste Cuir Cuba Intense? Máte to podobně jako já nebo cítíte tu slíbenou krabičku na doutníky?