Recenze: Nobile 1942 Vespri Aromatico

Nedávno jsem se chystala s dětmi na sníh. Když už byly všechny boty nazuté, rukavice zasoukané do rukávů, shrnuté ponožky vytažené a škrábající cedulky vyřešené, došlo mi, že jsem se nenavoněla! Zavolala jsem tedy na mého muže, ať mi podá, co ho na poličce zaujme. Přinesl mi Vespri Aromatico od Nobile 1942. V tu chvíli jsem nemohla říct, že toto ne, že to je na léto. A tak jsem vyrazila do mrazu v osvěžující, letní kolínské. 

Malý flakon Vespri Aromatico v tašce.
Jiskřivá vůně Vespri Aromatico mě překvapila, jak ladí s mrazivým počasím a sněhem.

Dobré parfémy se naštěstí sezónním omezením vzpírají. Slunce, třpytivý sníh a mrazivý vzduch krásně ladily s mojí suchou, citrusovou vůní. Zimní počasí a tento svěží parfém mají jedno společné: jiskřivost.

Vespri Aromatico začíná chladivým citrusovým tónem. Takhle by mohla vonět citronová kůra uzamčená v kostce ledu. Zatímco já vnímám spíš ten chlad, vy možná ucítíte slaný mořský vzduch. Tenhle tón vyvažuje zelený akord sušených bylinek a čistého vzduchu, jako když si sednete na horskou louku, kde se zrovna suší seno. 

Později z citrusů zůstává už jen hořkost kůry a bylinný tón prostupuje elegantní dřevitý základ z čistého pižma, větvičníku a cedru. Celá kompozice by mohla působit typicky pánsky, ale nenápadný květinový tón geránia a jasmínu a mléčné santalové dřevo vůni krásně změkčují a dodávají jí hebkost známou spíš z dámské poličky. Výsledkem je perfektně vyvážený unisex. 

Někdy si představuju, jak bych chtěla začít svůj ideální den. Třeba bych se probudila v hotelu na severu Itálie, posnídala bych na balkoně s výhledem na jezero, pak bych si nazula tenisky a vyrazila do městečka obhlédnout architekturu. 

Elegantní, čistá a jiskřivá vůně Vespri Aromatico by mi při tom dělala důstojnou společnost. Je lehká a vzdušná, ale s výbornou výdrží. Roztomilé 13ml balení se vejde i do kapsy. A co jiného bych měla v takovém ideální dni nosit v kapse než parfém.