Tauer Stories v Brně

Znáte někoho slavného, koho respektujete, sledujete přes internet a chtěli byste ho poznat víc, ale šance na setkání je asi tak velká jako pravděpodobnost, že vám anonym pošle vintage parfém jen tak k Vánocům? A pak se to semele během dvou dnů. Andy Tauer, geniální a sympatický švýcarský parfumér, zveřejnil fotky ze své cesty do Brna a druhý den jsem ho uviděla, jak sedí na zídce na Zelném trhu.

andy tauer.jpg
Zdroj: Tauer Perfumes

Představila jsem se a chvíli jsme mluvili o tom, jak je skvělé, že máme jeho vůně v Brně. Přiznávám, že mě těšil pocit, že jsem si Andyho sama našla a že ho mám úplně pro sebe. Od té doby, co sleduju jeho aktivity, mi v hlavě ležela otázka, kdy vlastně Andy Tauer vytváří své parfémy. Dělá toho totiž tolik, sám vůně balí a rozesílá, píše, prezentuje, cestuje. Teď jsem měla příležitost se ho zeptat. Řekl mi, že při cestování tráví spoustu času čekáním na letišti nebo jízdou ve vlaku, a to je příležitost pro práci. Jak dodal, největší kus práce se odehrává v hlavě, laboratoř přijde na řadu až nakonec.

Andy Tauer měl v brněnské parfumerii Vavavoom 3 vůně z kolekce Tauer Stories, které prezentuje a prodává právě jen sám osobně. Hyacinth and a Mechanic míchá svěží, zelené květy s temným tónem motorového oleje. Je to fascinující kombinace, která je pro mě silně emocionální. Představte si, že na jaře, jakmile se oteplí, vyveze váš pradědeček svoji starou Škodu Octavii z garáže na zahradu a začne ji rozebírat, promazávat, zkrátka všemožně opečovávat. Ten můj to přesně takhle dělal a Andy Tauer nějak telepaticky dokázal moji vzpomínku zabalit do flakonu.

Názvy parfémů v kolekci Stories vyvolávají silné představy samy o sobě. A jméno He Left His Cologne In My Bedroom (Nechal svou kolínskou v mojí ložnici) možná můj dojem z vůně úplně ovládá. Je to totiž čichový obraz čistě povlečené, bílé postele se stopou drahé pánské kolínské. V roli parfému na tělo je pro mě tahle vymydlená, svěží vůně až moc avivážová, ale v takhle voňavé posteli bych si poležela klidně do oběda.

When We Cuddle And I Can Smell Your Perfume On My Clothes (Když se obejmeme a cítím tvůj parfém na mém oblečení) je balzamická, mléčná a hořkosladká vůně, jako když z parfému odvane všechno a zůstane jen orientální základ smíchaný s vůní lidského těla. Na papírku se objevuje trochu plastový, ale příjemný nádech připomínající hlavičku nové dětské panenky. Na pokožce se výrazněji rozvíjí měkká a živočišně mazlivá kombinace vanilky a benzoinu.

Vůně Stories nejsou rozhodně pro každého a nosit je může být trochu výzva, určitě ale stojí za vyzkoušení, vyprávět příběhy umí na jedničku. Budete-li mít příležitost setkat se s Andy Tauerem, neváhejte, je to usměvavý a přátelský člověk, který si váží komunity svých fanoušků.