Jak z běhání udělat sport pro milovníky parfémů

Běhání může navenek vypadat jako nuda nebo trapná dřina. Jenže v době, kdy nemůžeme jít na jógu, na pilates a často ani do práce je to asi jediný způsob, jak se zdravě hýbat a hlavně si zlepšit náladu

Odpružené tenisky jsem si koupila už před několika lety, ale dřív jsem je provětrala jen příležitostně. Loni mě běhání konečně chytlo a zjistila jsem, že je to bezvadný sport pro milovníky vůní. 

Za odměnu

Nejsem od povahy sportovkyně, takže jsem si vymyslela odměny: za každé vyběhnutí si zapíšu cenu, kterou bych si zaplatila, kdybych byla svoje trenérka. Jsem levná, dávám si stovku, ale když je špatné počasí nebo uběhnu dál, klidně si připlatím. Kdybych chodila na jógu tak to bude taky něco stát, ne? A tyhle „ušetřené” peníze jsou můj tajný parfémový fond. Loni jsem si takhle vyběhala Hermès L’Ombre des Merveilles. 

Na vzduchu

Zásadní výhoda běhání, která nic nestojí, je pohyb venku. Naproti tomu třeba na józe jsem občas měla problém zhluboka dýchat, protože jsem si nechtěla plnit plíce zapoceným vzduchem. Když si vymyslíte trasu, kde je hodně zeleně, bude se vám měnit výhled podle ročního období a budete první, kdo si všimne, že ve vzduchu už voní čerstvé listy. 

Běhací parfém

Kromě vůní přírody si cestou užívám i speciální běhací parfém. Vybírám si vůni, která mi dodá sebevědomí, energii a v níž si připadám jako olympijská závodnice. Můj tip je jedna ze svěžích vůní od Heeley, třeba Note de Yuzu a Zeste de Gingembre, nebo Hermès Eau d’Orange Verte. Taková vůně buď zmizí, než doběhnu, nebo na ni pak něco navrstvím. 

Vrstvení

Když přijdu domů, je čas na voňavou sprchu, tělový olej a zklidňující vůni. Je to příležitost pohrát si s vrstvením. Třeba vanilkový olej Saloos a Shalimar je spojení, o kterém Jacques Guerlain možná snil, když tenhle parfém ve 20. letech míchal. Před lety mě na to upozornily vynalézavé uživatelky Parfumanie

Můžete vyrazit hned dneska. Potřebujete jen dobré tenisky. Zdálo by se, že je na běhání zima, ale naopak, konečně není horko. Když vám to nepůjde, nebo se málo/moc oblečete, prostě se vrátíte domů a zkusíte to zase zítra. A jestli se bojíte, že na vás budou ostatní běžci zírat, všimněte si, že se všichni zajímají hlavně o to, jak vypadají oni sami. Užijte si to!