Letní parfémová ochutnávka

Srpnové odpoledne, všude horko, slunce, v chalupě po dědečkovi se pro změnu nemusí topit. Děti buď spí nebo skáčou na trampolíně. Přišel čas konečně ochutnat mimosu a užít si malou parfémovou ochutnávku s kamarádkami. 

Vzorky vůní a mimosa na zahradním stolku
Kolíčky na prádlo mi doma slouží jako držáky na testovací papírky.

Bylo to trochu jako s vínem, od lehčích kousků k těžším kalibrům. Zastavily jsme se ale někde uprostřed, teplé počasí prostě některým vůním nepřeje. Dopředu jsem tušila, co by se mohlo dámám líbit, ale i tak mě překvapily. Přečtěte si, co jsme testovaly. 

Frederic Malle Bigarade Concentree

Pěkně hořká citrusová kůra, elegantní vůně, která svádí uvelebit se v houpací síti a prodřímat odpoledne se skvělým pocitem, že mi to dneska sluší. Počáteční tóny se líbily všem, ale po pár minutách už je vůně vyhraněnější. 

Heeley Verveine d’Eugene

Kamarádka, která už roky nosí Chloe EdP (voní na ní úžasně), se zamilovala do verbeny  Jamese Heeleyho. Vítej v klubu! Citrusové tóny zjemňuje šťavnatá rebarbora a lehounký jasmín. V teple parfém nevydrží dlouho, ale já si užívám i úplný závěr — pokožku krásně provoněnou čistým pižmem.  

Heeley L’Amandière

Od citrusů se posouváme ke vzdušnému květinovému akordu v ultra ženské vůni. Ve vůni L’Amandière je znát šeřík, pudrové květiny a mandle. A heliotropium, česky otočník. Našla jsem ho následně v zahradnictví, takže už neznám jeho vůni jen z parfémů.

Kenzo Flower

Flower dokazuje, že květinky nemusí být nutně lehké jako pírko. Ze začátku se nezdá, ale rozvíjí se do intenzivních, vanikovo-pudrových hlubin. Připomíná prý socialistický olejíček pro miminka. Nedá se nic dělat, něco na tom je. Jenže s touto asociací nemělo moc smysl dál pokračovat. Bylo horko, doplnily jsme sklenice a pokračovaly dál. 

Diptyque L’Ombre dans l’Eau

Zeleno-zelená vůně břečťanu, vody a čerstvých růží. Zalíbila se mojí sestře, která nesnáší citrusy, květiny ani ambru. Je to jedna z vůní, které stály na začátku niche parfumerie. Nabízí prostě něco úplně jiného, než co potkáváme v mainstreamové parfumerii. Pro můj nos je L’Ombre dans l’Eau velká výzva a neumím ji nosit, ale rozpoznávám její vliv v mnoha novějších parfémech. 

Byredo Pulp

Pořádný ovocný parfém se hledá docela těžko, ale tady je. Pulp se otevírá jemnou lesní zelení a černým rybízem. Postupně přidává na sladkosti i kyselosti a neštítí se ani přezrálých bobulí. Míchá jablka s hruškami a tvrdí, že na tom nesejde, stejně to po čichu nepoznáte. Tohle je prostě hromada ovoce — hravá a sladká, ale ne ulepená. 

Co jste letos v létě zkoušeli vy? Podělte se v komentářích.