Recenze: Van Cleef & Arpels Precious Oud

Když promnete mezi prsty květ růže nebo tulipánu ucítíte hebký, měkký a malinko vlhký povrch. Je to podobný pocit jako pohladit samet po vlase nebo se dotknout matných koupelnových dlaždic. Takovou delikátní květinovou hebkost cítím z Precious Oud, vůně, která evidentně klame názvem. Oud, pokud je vůbec přítomen, hraje jen podpůrnou roli.

Vyšívaná látka s perlami

Sladká a jemná jako jahody se smetanou, Precious Oud je vůně měkké bílé květiny. Nejvýraznější je vůně tuberózy v kombinaci s jasmínem. Je tady oproštěná od všech živočišných a máslových tónů reálné květiny, spíš než charakteristická tuberóza je to tedy bílá květina obecná. Zůstává z ní jemnost a čistota bílé výšivky s hladkostí mléčného dezertu.

Živočišnou stránku bílých květů nahrazuje v základu náznak hrubé kůže a motorového oleje, což může být právě nesmělá přítomnost oudového akordu. Trocha štiplavého kadidla celek příjemně vyrovnává a dává vůni kapku čarodějnické energie. V základu nicméně udává tón hřejivé santalové dřevo, vanilka a sirupová ambra, které vedou kompozici směrem k vůním typu kašmírové deky.

Je to lineární parfém, během dne se nijak zvlášť nevyvíjí. Jeho silnou stránkou je celodenní výdrž a naprostá zdvořilost. Rozhodně to není žádná čichová výzva, jak by se dalo od spojení oudu s tuberózou čekat. Precious Oud je velmi milý, elegantní a ženský parfém, ve kterém se cítím hezčí. A to je všechno. I když mám tendenci utrácet za náročnější vůně, většinu dní stejně nemám čas je naplno prožívat a ráno sáhnu po jednodušším kousku, který mě zvelebí, ale neruší. Precious Oud zkuste, pokud chcete prostě hezky vonět a máte rádi sladší květinově dřevité vůně s orientálním charakterem.