Aromaterapeutická přestávka

V posledním týdnu nebylo na čichové zážitky moc času ani energie. Nevyspalost a únava se postupně nastřádaly a nachlazení mě na pár dní úplně připravilo o čich. Dokud jsem ještě něco cítila, zachraňovaly mě aromaterapeutické oleje. Moje oblíbené jsou mandarinka a pomeranč, citrusově svěží, ale se sladkou, hřejivou povahou. Jsou ideální na projasnění hlavy a lepší náladu.

Zasněžená krajina

Můj aromatický všelék je ovšem směs 31 od firmy Just, pojmenovaná podle počtu obsažených éterických olejů. Vůně je tak komplexní, že by se dala nazvat parfémem, a kromě zdravotních účinků vnímám i estetickou kvalitu. Olej působí čistě a extrémně zdravě. Kdyby měl čerstvý vzduch vůni, byla by to tahle.

Dominantní aroma ve směsi jsou slunečné tóny pomeranče a citronu, chladivý eukalyptus a borovice. Olej působí zároveň svěže a hřejivě díky kombinaci bylin jako anýz nebo levandule a kořeněnému akordu hřebíčku, muškátového oříšku a myrhy.

Just 31 bylin
Zdroj: Just

Směs 31 se výborně hodí do aromalampy nebo difuzéru. Přidávám si ji taky do koupele, pár kapek smíchám se lžící mléka nebo neutrálního koupelového oleje. Takhle se esence rozpustí a netvoří vrstvu na hladině vody. Olej je lepší před použitím naředit i proto, že když se čistý dostane na pokožku, umí pěkně pálit.

Užijte si krásné zimní počasí. Očicháno bude zpátky za pár dní s novou recenzí.